Військовий експерт назвав дієвий план для Донбасу

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Для встановлення миру на українському Донбасі Кремлю потрібно здійснити реінтеграцію всіх захоплених територій, однак лише на вигідних для нього умовах. У випадку, якщо ж Москва зрозуміє, що такий план є нездійсненним, глава Кремля Володимир Путін перейде до наступного кроку в Україні – визнає фейкові республіки Донбасу та заморозить конфлікт.

На думку військового експерта Дмитра Снєгірьова, Кремль завжди використовує одну схему ведення військових дій, щоб зупинити євроінтеграцію країн – він переводить конфлікт у стадію низької інтенсивності, заморожуючи його.

Відтак, щоб з Україною не трапилось так, як, приміром, із Придністров’ям або ж Абхазією, ми маємо вдатися до хорватського сценарію його залагодження, переконаний експерт, – пише Главред.

Снєгірьов вважає, що всередині фейкових республік необхідно створити умови, при яких населення Донбасу саме захоче повернутися до складу України.

“Ми визнаємо території окупованими. Створюємо умови для жорсткої економічної, військової та політичної блокади, провокуючи соціальну напруженість всередині так званих республік і створюючи штучний конфлікт серед їхніх керівників. Це передумови для звільнення цих територій”, – повідомив він.

За його словами, Україна повинна вкладати кошти не в окуповані території Донбасу, а переозброювати армію та розбудовувати економіку.

На думку військового експерта, території Донбасу необхідно припинити підтримувати економічно: слід обмежити забезпечення людей гуманітарною допомогою, продуктами харчування, відрізати електроенергію та газ. Також варто значного обмежити перетин кордону, щоб проросійськи налаштовані громадяни не могли робити це вільно.

“Треба не створювати військовий комунізм, коли мешканці цих районів отримують безкоштовні електрику, газ, воду і пенсійне забезпечення. А створити ситуацію, коли вони будуть змушені йти з простягнутою рукою, розуміючи хибність цієї політики”, – повідомив Снєгірьов, додавши , що на Заході таку позицію України підтримали б.

Джерело: «Грушевського,5»