В Україні стипендії отримують 45% студентів-бюджетників

В Україні стипендії отримують 45% студентів, які навчаються коштом державного бюджету. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді сказав заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

Повідомляє сайт КАМЕННЫЙ БРОД з посиланням на zaxid.net.

«Загалом станом на сьогодні охоплення академічними стипендіями становить 45% від загальної чисельності студентів, які навчаються коштом державного бюджету. Це понад 310 тис. студентів, що навчаються за програмами «молодший спеціаліст», «бакалавр» і «магістр». Підвищені академічні отримує понад 12%. Це не лише відмінники. Це ті, які у рейтингу успішності посідають провідні позиції. Це значно більше, ніж ми мали відмінників у 2016 році», – зазначив він.

Ковтунець додав, що соціальні стипендії отримує 49,5 тис. студентів. На це щомісяця витрачають понад 60 млн грн.

За його словами, звичайна академічна стипендія зараз становить 1300 грн. Окрім того, для спеціальностей, де був невисокий конкурс і йшла молодь із невисокими результатами за середньою освітою, стипендію підвищили, і зараз на таких спеціальностях вона перевищує 1600 грн. Підвищена академічна стипендія для них становить майже 2500 тис. грн. Володимир Ковтунець нагадав, що сюди включені стипендії для студентів, які навчаються на вчительських спеціальностях, природничого, фізико-математичного напрямку, а також на низці природничих і технічних спеціальностей.

Соціальні стипендії дітям-сиротам становлять понад 2300 грн. Їм виділяють додаткові кошти на придбання підручників.

Вища категорія стипендіатів – це учасники та переможці міжнародних предметних олімпіад, які отримують стипендії президента. Вони отримують стипендію в розмірі приблизно 3000 грн.

Нагадаємо, 8 листопада прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що академічні та соціальні стипендії для студентів підвищили на 18%.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)