Сватове знову в числі перших

10 грудня в рамках гранту «Луганськ об’єднується: платформа громадсько-державного діалогу» за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку USAID в малій залі Сватівської міської ради було проведено другий круглий стіл на тему «Мета, напрямки, проекти розвитку інформаційного простору та громадського суспільства». Засідання круглого столу проводила виконавчий директор Луганського РВ АМУ Наталія Бойко. У заході взяли участь Сватівський міський голова Є.В. Рибалко, заступник міського голови Л.В. Жаданова, представники громадських організацій, педагоги КДНЗ, представники шкіл, сватівська майстриня О. Алманова, працівники музею. 

На порядок денний були винесені питання: стратегічні напрямки розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства (проблеми та перспективи для Луганщини). Розвиток громадського суспільства; формування обєктивного та неупередженого українського інформаційного простору в Україні; залучення ВПО в активне суспільне життя. Як зазначила Наталія Бойко: «Головна задача – це залучення громад до створення єдиного українського інформаційного простору. Навколо цієї мети необхідно згуртувати громади із залученням громадян до активної участі у формуванні українських інформаційних продуктів.
В рамках цього проекту ми хочемо запропонувати Луганській військово-цивільній адміністрації спільно з громадами Луганщини, по-перше: розробити нову регіональну програму розвитку інформаційного простору та громадського суспільства до 2020 року. Цю програму потрібно переробляти в урахуванням факторів внутрішніх і зовнішніх змін, які відбулися на Луганщині. По-друге: ми маємо локальний міні-фонд коштів, які могли б спрямувати на цікаві міні – проекти, в тому числі і в м. Сватове для того, щоб створити такий інформаційний простір і громадське суспільство у вашому містечку». 
На першому засіданні круглого столу присутні вже напрацювали два напрямки роботи: розвиток громадського суспільства та розвиток інформаційного простору. Наталія Бойко запропонувала зайнятися напрацюванням проектів, які можна буде внести до Регіональної програми розвитку громадського суспільства та інформаційного простору до 2020 року. За її словами, Сватівська громада цілком спроможна активізуватися на роботі по цих напрямках. У місті є необхідні ресурси, молоді кадри, активні громадські організації, є діючі засоби масової інформації, дуже активний волонтерський рух. Громада Сватового сьогодні реалізує проекти для дітей та молоді. У містечку розвинута мережа органів самоорганізації, є інфраструктурні обєкти. 
Під час обговорення отаман сватівського козацтва Юрій Ірха запропонував брендовий український проект — «Козацько-юнацька слобода». На свято Покрови на горі «Розкопаній» було започатковано будівництво деревяної сторожової вежі, навколо якої в подальшому планується зробити дитячий табір. За словами Юрія, тренери МККіД та Сватівської ДЮСШ матимуть змогу проводити тренування дітей на свіжому повітрі, вчителі шкіл та вихователі КДНЗ теж зможуть проводити різні заходи, дні довкілля біля вежі. «Козацько-юнацької слобода» – це дуже цікавий проект, головне його започаткувати», – каже Юрій Ірха.
В свою чергу сватівська майстриня Олена Алманова запропонувала започаткувати в нашому місті проведення майстер – класів для дітей і дорослих з вишивки та по створенню ляльки-мотанки. Директор Сватівського краєзнавчого музею Яна Бондарєва виступила з пропозицією зробити на території міста стелу з інформацією про перейменування вулиць та їхню історію, щоб мешканці знали чим знаменита та чи інша вулиця.  Від учнівського загалу виступила голова малої гімназійної ради та член козацького загону «Патріот» Фінько Дарина, яка розповіла присутнім про роботу козацького загону «Патріот». Наталія Кулікова додала, що у її бабусі Г.Т. Плющ, Почесного громадянина м. Сватове та колишнього директора Сватівського районного краєзнавчого музею, є матеріали про видатних людей Сватівщини. Ці матеріали Галина Тимофіївна опрацьовувала роками, і на їх основі можна випустити книгу «Видатні люди Сватівщини». 
Після обговорення питань присутні домовились про наступну зустріч.