Путін змінює стратегію на Донбасі

epa05724794 Russian President Vladimir Putin gestures during a joint press conference with Moldovan President Igor Dodon (not pictured) following their meeting at the Kremlin in Moscow, Russia, 17 January 2017. The visit marks President Dodon's first official foreign visit to Moscow. EPA/SERGEI ILNITSKY/POOL

Главі Кремля Володимиру Путіну не вдалося реалізувати в Україні проект «Новоросія» і його ставка на Трампа також виявилась програшною, тому російський президент змушений змінити сценарій поведінки на Донбасі.

Таку точку зору висловив російський політолог Андрій Піонтковський, зазначивши при цьому, що Путін йде на ескалацію конфлікту та буде підвищувати ставки.

«Ми зараз спостерігаємо зміну політичної концепції по Україні. Три роки, після провалу “Новоросії”, Путін намагався впихнути “Лугандонію” в Україну, з усіма бандитами, фактичною федералізацією, зміною Конституції. Зараз він розуміє: Україна на це не піде», – повідомив Піонтковський для видання Online.ua.

Політолог пояснює, що Москва намагається легалізувати російських найманців, з чим і пов’язано визнання паспортів фейкових республік та загострення під Авдіївкою напередодні.

«Путін різко змінює концепцію, йде на підвищення суб’єктності цих огризків. Це виражається і в активізації військової активності навколо Авдіївки, і, найочевидніше, визнання їх “паспортів”, економічної зав’язки на Росію», – додає він.

На думку Піонтковського, така політика є авантюрною і у майбутньому стане причиною посилення жорсткої реакції країн Заходу.

«Ця політика — як раз, наслідок розуміння провалу ставки на Трампа. Не видно угоди, тому Кремль на це реагує підвищенням рівня ескалації конфлікту», – пояснив політолог.

Піонтковський також прогнозує, що через потенційне посилення антиросійських санкцій серед політичних еліт РФ відбудеться розкол, який стане першим кроком до повалення режиму Путіна.

«Розкол еліт, який є показником і передвісником політичних змін, він очевидний. Чим жорсткішою буде реакція Заходу, чим очевидніше провал путінської авантюри в Україні, тим ближчими будуть політичні зміни», – резюмував він.