Лист з Луганська: європаркан навколо міста і “республіки”

“Життя, очевидно, триває …”

Вчора я побачила з вікна маршрутки новий елемент міського дизайну – ресторан “Мафія” був обгороджений єврозабором. Для тих, хто не знає, про що я, ресторан сімейних цінностей “Мафія” був відкритий напередодні війни. Красиве місце в самому центрі міста, через перехрестя – кінотеатр “Україна” – тепер “Русь”. Весь на увазі – величезні вікна в підлогу. На стійці біля входу меню – можна було погортати, зорієнтуватися в цінах, помріяти, запланувати найближчий похід, не заходячи в ресторан. Ресторан на всі смаки – італійська, європейська кухні. Влітку – критий від дощу майданчик. Акції для іменинників. Серед молоді фрази “Ви вже були в” Мафії “? Звучали постійно. Був у цьому особливий шарм чи що. Хтось відзначав там дні народження, користуючись знижкою за паспортом іменинника, хтось заходив після фільму в кінотеатрі, а хтось просто коротав там час, призначаючи зустрічі.

Так, “Мафія” давно вже не ресторан. Більше року в ресторані “військова” їдальня. Поруч, на фабриці нижньої білизни “Грація”, “військовий” підрозділ. Годують в “Мафії”, це за рогом.

І ось огородили ресторан від цікавих парканом, затуливши високі вікна, люстру на вході, столи біля вітрин вікон. Годі глузувати всім, хто проходить-проїжджає мимо. Огорожа висока, абияк поставлена. Основне завдання – заховати від цікавих. Дивно це бачити в самому центрі міста. Будівля була тільки відремонтована. Кажуть, заготовками нижньої білизни ще довго витирали столи, не розуміючи їх вартості …

Новинки міської архітектури. В “Мафії” їдальня. У виконкомі Жовтневого району – комендатура. А раніше там був зал урочистих одружень, міський архітектор, юрист … Зараз – окопи по периметру, огорожі з порожніх ящиків з-під снарядів, в гуртожитку живуть “військові”, там казарма. А в парку навпроти проходили церемонії прощання із загиблими, освітлення прапора “полку” і нагородження. На гуртожитку навпроти свої пости тоді займали снайпери, район оточувала військова техніка.

Нові реалії нового часу. З нізвідки європаркан, яким обгороджена заправка для “військової” техніки. Сама заправка за чиєюсь вказівкою виросла з нізвідки навпроти недіючого трамвайного парку, який працював до самої війни. Хоча до всього звикаєш. До цього теж. Але мені багато ближче був перестук коліс трамваїв у їх злагодженій і чіткій роботі за розкладом, ніж нові цінності нового часу.

Кажуть, п’яного танкіста, з чиєї вини загинули люди на зупинці, розстріляли. Цікаво, чи вистачить єврозабора, щоб захистити місто і “республіку” від цікавих? Осколки від снарядів у встановлених зборах зафарбовані, їх майже не видно. А для всіх нас паркани пофарбували в яскраві і життєрадісні кольори. Життя, очевидно, триває …

Джерело: 24tv.ua