Колишні “ополченці ДНР і ЛНР” повертаються в Україну

Інформаційне агентство «Deutsche Welle» пише, що завдяки програмі Служби безпеки України «Тебе чекають вдома» на територію України, підконтрольну київській владі, вдалося повернутися майже трьомстам колишнім «терористам Новоросії». Німецьким ЗМІ вдалося взяти інтерв’ю у одного з них.

«Deutsche Welle» підкреслює, що згадана програма СБУ не передбачена Мінськими домовленостями і є ініціативою української сторони. Однією з тих, хто повернувся в Україну і припинив свою терористичну діяльність, стала мешканка Луганської області, яку журналісти видання представили як «кулеметницю Зою». У 2015 році вона півроку був на військовій службі в так званій «Луганської народній республіці». За її словами, вона погодилася на таку роботу тільки тому, що іншої роботи в її місті просто не було, а фейкова адміністрація добре платила. Коли дівчина дізналася про програму СБУ, вони з чоловіком одразу ж поїхали.

Полковник СБУ Кутєпов пише, що з моменту відкриття програми повністю були виправдані 80 осіб, за 200 кримінальні провадження ще ведуться. За його словами, всі люди, які скористалися програмою, не бояться здатися – їх совість чиста; не повертаються лише ті, які знають, що покарання для них неминуче – таких близько третини.

Джерело: politic.kiev.ua