Фотограф створила зворушливий проект про жінок-переселенок

Фотограф Марія Петренко із Чернігова створила зворушливий фотопроект “Відірваний листок”. Героїні світлин – жінки, вимушені переселенки, які упродовж останніх років самостійно долають життєві труднощі, пов’язані з війною на Донбасі та окупацією Криму.

“У Чернігові є філіал міжнародного клубу Soroptimist. Там на благодійній основі проводять зустрічі, тренінги, психологічні консультації та різноманітні майстер-класи для жінок-переселенок. Збираються доволі цікаві люди. Я з ними спілкувалася і вирішила зробити фотопортрети. Насамперед, щоб розвіяти стереотип, що переселенці — це мало не сепаратисти. Показати, що вони пережили колосальний стрес через ситуацію, в якій немає їхньої вини. Це могло статися з кожним з нас. Але ми живемо в безпечних містах і не думаємо про це. Під час спілкування жінки розповідали свої історії. Я, у свою чергу, спробувала передати ці розповіді, емоції на фотографіях”, – розповідає Gazeta.ua Марія Петренко, передає сайт КАМЕННЫЙ БРОД со ссылкой на vgoru.org.

Найкращі фотографії були представлені на фотовиставці у Верховній Раді України. Близько 20 фото увійшли до книги-альбому. До них були підібрані цитати та вислови, які найкраще відображають ідею знімків.

“Ті, хто увійшов до проекту — звичайні люди, які долають життєві труднощі, у кожного з них своя надзвичайна історія, шлях мужності, стійкості, любові до своєї держави. Одна з жінок-учасниць Антоніна Агеєва, у Луганську керувала службою порятунку знедолених “Ноїв ковчег”. Зараз вона надає допомогу іншим переселенцям, як голова благодійної організації “Теплий дощ”. До неї можна зателефнувати і задати будь-які запитання, з якими переселенці часто не знають до кого звернутися. Наприклад, де знайти житло, – каже Марія Петренко.

Люди, які були учасниками фотовиставки, лише частина айсбергу. – продовжує. – Їх набагато більше. Деякі перебувають у великій психологічній ямі, не мають можливостей призвичаїтися до нового життя. Дехто тижнями не виходить з дому, не можуть вирватися з депресивного полону, в який їх загнали обставини. Ці люди знаходиться за межею нашого баченням, мов невидимки. Одне із завдань цього проекту — привернути до них увагу суспільства, народних депутатів і влади. Спонукати їх вирішувати проблеми, з якими стикаються вимушені переселенці зі Сходу України та Криму”.