Чехія приєднується до “путінської” коаліції

Міністр оборони Чехії зробив заяву про те, що міжнародна коаліція не зможе знищити «Ісламську державу», якщо займеться військовою операцією, не прийнявши у свої ряди Росію.

Мартін Стропніцкій, міністр оборони, зазначив, що Європа повинна об’єднатися з Росією, незважаючи на всі розбіжності, які були раніше. Виступаючи в ефірі програми на телебаченні Чехії, Стропніцкій зазначив, що тільки Росія в складі коаліції здатна нанести потужні удари по позиціям терористів, і інші країни не зможуть провести успішну операцію в Сирії і знищити бойовиків, якщо до них не приєднається Путін.

За словами Стропницкого, лідери всіх держав прекрасно знають про це, але багато політиків ще сумніваються у своєму рішенні. Міністр оборони вважає, що потрібно створювати новий унікальний альянс для боротьби з «Ісламською державою». Однак, за словами міністра, він шкодує про те, що Росія не перебуває в Євросоюзі і НАТО, тому домовитися країнам буде складніше. Стропніцкій також підкреслив, що за участі Росії в коаліції, Чехія готова направити на операцію близько двохсот військових. Однак, за словами міністра, це буде у разі наземної операції. Він не виключив, що, найімовірніше, краще проводити повітряну операцію, інакше може посилитися потік мігрантів, а терористи почнуть планувати нові вибухи в Європі.

Джерело: politic.kiev.ua